Latvijas Antidopinga birojs vērš uzmanību, ka uz dopinga kontroli var uzaicināt jebkuru fizisko personu, kas nodarbojas ar sportu un piedalās visa veida organizētas aktivitātēs. Līdz ar to sportistam vienmēr jābūt pieejamam dopinga kontrolei, kā arī atbalsta personālam jāsadarbojas dopinga kontroles laikā. Sportistus var pārbaudīt jebkurā laikā un vietā. Sportistu atlase var būt nejauša, balstīta uz noteiktiem kritērijiem vai mērķtiecīga. 
Latvijas Antidopinga birojs, plānojot dopinga kontroles, kas norit ierastajā režīmā, izvērtē katru gadījumu atsevišķi, arī tad ja sportists ir izolēts, atrodas slimnīcā vai karantīnā.
Lai izvairītos no infekciju slimībām, ir jāievēro individuālas piesardzības pasākumi, piemēram, bieža roku mazgāšana, izvairīšanās no tiešiem kontaktiem ar inficētajām personām un publisko vietu apmeklējumiem. Noderīgas saites un informācija sportistiem  un atbalsta  personālam atrodama Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības ministrijas, Latvijas Olimpiskās vienības un Ārlietu ministrijas mājas lapās.